Ha fellángoltak a vágyak, elpusztították az értékeket és áthágták a határokat, akkor csak a hit a megmentő a vágyak poklától, amely tönkreteszi az emberek életét és romlásba viszi azt. Ha sok lett az ellentétes elmélet és a helyes meglátás háttérbe szorult, mindenki a saját véleményére büszke és elsötétedtek az utak, akkor a hit a megmentő.

Utazásunk során egy kereszteződésben két út előtt találjuk magunkat: az egyik nehezen járható, hegyeken vezet át, míg a másik könnyebb, az alföld felé vezet.

A rossz társ azt mondja: „Itt egy meztelenül táncoló nőt találsz.” Lelkünk afelé hajlik, szenvedélyünk az irányba taszít, ezer sátán vezet arra.
Ha egy hitoktató le akar róla beszélni minket, nehéznek fogjuk találni a tanács követését és küzdenünk kell a lelkünk, a szeszélyeink és a szenvedélyeink ellen.

Felvetődik a kérdés: Mit jelent a tudat és mit jelent a lélek?

Nem törekszem e szavak látható korlátjainak meghatározására, sem az azonosításukra. E dolgokat még tudatlanságunk sötétsége fedi, a tudomány nem tudta tisztázni körvonalaikat. Mindenki használja ezeket a kifejezéseket: „azt mondtam magamnak”, „a tudatom azt súgja.”

Akkor kik vagyunk mi? Ki az ember?

Az ember különleges teremtmény, angyali, sátáni és állati természetből tevődik össze. Ha az ember az istenimádatnak adja át magát, ha a szíve tiszta Allahhoz fohászkodván és megízleli a hit ízét az irányában tanúsított kegyelmek számba vétele során, akkor az angyali természetnek adja át magát. Az angyalokhoz válik hasonlatossá, akik nem engedetlenek Allahhal szemben abban, ami elrendeltetett nekik és elvégzik az előírt feladatokat.

Korlátozást, más szóval láncot. Az aql (tudat) arab szó ugyanolyan eredetű. Mint az al-iqál, mely a kötelet jelenti, amellyel megkötik a tevét. Továbbá az al-hikma (bölcsesség) szó is közel azonos érzületű, a hakamatu ad-dábaából származik, mely láncot jelent. A civilizáció egy lánc (vagy korlátozás), nem enged úgy cselekedni, ahogy szeretnénk, előírja az emberek jogainak tiszteletben tartását és a társadalmi szokásokat, előírásokat. Lényegében tehát egy lánc, mely addig korlátozza a szabadságunkat, ahonnan embertársainké kezdődik.

Mi a halál? Mi a valódi természete?

Az ember élete különböző lépésekből áll:
•    •    embrionális állapot,
•    •    evilági élet,
•    •    az evilági és a jövőbeli élet közötti köztes világ (barzakh), amely a halál pillanatától az összegyűjtés napjáig tart,
•    •    az örökkévalóság: az Utolsó Naptól kezdődő valódi élet.

Az Allahban való hit fontossága

Ki hozott téged a világra?

Kié a kéz, amivel dolgozol, a láb, amivel jársz, a nyelv, amivel beszélsz, az ész, amivel gondolkodsz, és minden, ami a testeden (testedben) van, és te használod? Mindez kié? Kié az életed? Kié vagy te és kié vagyunk mi mindannyian?

Ha megkérdezzük a világ összes orvosát, hogy a szem valami bölcs célból teremtetett-e vagy sem, akkor azt a választ kapjuk, hogy természetesen nagyon bölcs célból teremtetett. Aki pedig nemmel felelne, vajon kiszedné a szemét, hogy igazát bizonyítsa?

Ha megvizsgáljuk az emberek életét, akkor rádöbbenünk, hogy a többség bizony téves úton jár. A tévelygőkre jellemző, hogy sokféle, különböző úton járnak és bizonytalanok az érzéseikben. Sajnos az emberek többségének ilyen az élete.

Te és az összes ember el fogtok menni e világból 100 éven belül (ha az Isten is úgy akarja), utána pedig a halottak közé fogtok tartozni. Allah azt mondja:

„Bárhol is legyetek utolér titeket a halál, még akkor is, ha magasba nyúló tornyokban lennétek!” (Korán 4:78)

allahAz ember gyengének érzi magát egy olyan erő előtt, amely megteremtette őt, úgy ahogyan akarta, anélkül, hogy az embernek bármiféle beleszólása lett volna.
Az Ura, a Teremtő és a gazda, az ember maga pedig a teremtmény és a szolga. Az Ura az Erős, a Hatalmas és az odaadó, az ember pedig a gyenge, a félénk és a rászoruló. Az Ura a Gazdag, az ember pedig a szegény, az Ura a mindenek felett való, az ember pedig az alatta lévő. Az ember bizonytalan és tudatlan, az Ura pedig a mindent Tudó, az igaz útra vezérlő, Aki megtanította az embert arra, amit az nem tudott.

Az ész emberei és a tudósok – Keleten és Nyugaton egyaránt – reagáltak Allah fényére, főleg azután, hogy a keresztény papok elfordultak tőlük a keresztény tanoktól való eltávolodásuk miatt.

1. oldal / 2