abdullah-yusuf.jpgAbdullah Yusuf, magyar testvérünk munkáit láthatjátok, akit oldalunkon Fellah néven ismerhettek. Az alábbi linken olvasható vele egy riport, továbbiakat a blogunkban olvashattok Yusuf testvérünkről.

http://bekesmegye.hir6.hu/cikk/36422/091119_a_betuvetes_muveszete

 

Salah Abdul Khaliq kalligráfus A keszthelyi Festetics kastélyban megrendezett kalligráfia kiállításon személyesen is találkoztunk Salah Abdul Khaliq kalligráfussal, akit masa Allah nagyon kedves és segítőkész embernek ismertünk meg. A művész elküldte számunkra néhány művét, és megengedte, hogy közzétegyük oldalunkon.

iszlám, kalligráfia, iszlám kalligráfia, ornamentika, hadísz, Mohammed, MohamedA 2009. július 28-án a keszthelyi Festetics kastélyban nyílt kalligráfiai kiállítás egyik meghívott művésze Jassim Mi'raj volt, akivel személyesen is találkoztunk, és megengedte számunkra, hogy közzétegyük néhány képét. Személyében masa Allah egy nagyon szerény, kedves fiatalembert ismertünk meg.

ebru-kalligrafia-15.jpg Ahmet Choktan a keszthelyi Festetics kastélyban megrendezett kalligráfia kiállításon nagy sikerrel szerepelt, mind a gyermekek mind a felnőttek körében.

Előadásain bemutatta az ebru készítés fortélyait, és elkészült műveit az őt körülvevő gyermekeknek ajándékozta. A kiállított képei között csodálatos aprólékossággal kidolgozott csipke finomságú áttört papírképek is láthatók voltak.

Abdul Hamid al Rub kalligráfus

Hamadah Muhammad Abdul-Hamid al-Rub egyiptomi kalligráfus 1970. november 10-én született. 1993-ban szerzett kalligráfusi diplomát.

 

 

 

 

 

 

Abdullah Uthman kalligráfus

Abdullah Uthman, egyiptomi kalligráfus, 1979-ban szerzett kalligráfusi diplomát, 1980-ban szerzett filozófia és szociológia tanári diplomát, és emellett költészettel is foglakozik.

 

 

 

 

 

 

Köszönet Dr. Mohamed Eisa testvérünknek a képekért és a kalligráfiák szövegének fordításáért.

Ha valamelyik képet szeretnéd lementeni, akkor az Internet Explorerben jobb egérkattintás után válaszd a „Cél mentése más néven...”, vagy a Firefox böngészőben a „Hivatkozás mentése más néven” menüpontot. Mindezt az alábbi kis képekre kattintva tudod megtenni, nem azután, hogy azokat - rájuk kattintva - kinagyítottad.

 

yusufBékesség nektek kedves Testvéreim :)
A nevem : Lunczner Gyula Béla ( Abdullah Yusuf )

Az arab írás mint olyan nagyjából a 9. század elejére kialakult. Már több típusa van, de ezt még nem nevezték kalligráfiának, vannak kerekded (lágy), és sarkos (száraz) írásformák.

A klasszikus arab kalligráfiában a betűk egymástól függetlenített arányai 3 fontos alapelemre vezethetők vissza, ezek: a pont, az Alif, és a kör.

11A különböző arab kalligráfiai stílusok, vagy típusok között nem egyszerű eligazodni, mivel ugyanazok a típusok, vagy stílusok, különböző korokban, és helyeken más - más néven is megtalálhatók (akkoriban még nem volt internet).

Legutóbb a kúfi írást vettük, most jön a következő nagy csoport, bár ezeket az írástípusokat nem nevezném határozott csoportnak, inkább tulajdonképpen egy származási sor.

A naskh ( vagy törökösen neszhi írás. )

A Diváni írás, vagy magyarul a (Kancellária írás)

Ezt az írást azért nevezték el így, mert a török szultánok kancelláriája, bocsátotta ki iratait ezzel az írásduktussal. Egy régebbi török írásfajta leszármazottja, 1453 után jelent meg először dokumentumokon. Ez az írás egyike azon írásduktusoknak, amiket a törökök, nem csak felhasználtak, hanem saját maguk is fejlesztettek ki.

A sikaszte írás:
A szó maga Perzsául tört-et jelent. Mivel kis, vékony tört betűkkel írták, az olvasása sem volt éppen egyszerű, viszont ez volt a legrégebbi perzsa írás. A köznapi életben használták, levelek írására, jósszövegekben, talizmánokon is gyakori. Nagy hatással volt némely kezdeti arab írásduktusra is.

1. oldal / 3